2018 PDF Backlink Siteleri

aykutbasyigit 3 Temmuz 2018 0 Comments

Merhabalar, SEO çalışmalarını desteklemek amacıyla birçok farklı ücretsiz backlink alma yönteminden yararlanabiliriz. Bunlardan biri de PDF backlink alma yöntemidir. Bu yazımızda PDF backlinkin ne olduğunu ve nasıl alınacağını anlatmaya çalışacağız.

PDF Backlink Nedir?
Yüksek otoriteye sahip dosya paylaşma sitelerine PDF türünde yüklenen dosyalardan elde edilen linklerdir. Bu sitelerden elde edilen linkler doğal oldukları için son derece etkilidirler ve günümüzde birçok SEO uzmanı tarafından tercih edilmektedirler. PDF backlinklerin etkisini anlamak için herhangi bir kelimede Google’da arama yapabilirsiniz, ilerleyen sayfalarda mutlaka PDF sitelerin eklenmiş dökümanların linkini göreceksiniz, hatta bazı durumlarda link verilen siteyi bile geride bırakabiliyorlar.

Aşağıdaki listede bulunan siteler kendi çalışmalarımız için kullandığımız siteler arasından seçilmiştir, bu sitelerin Domain Authority ve Page Authority değerleri son derece yüksek olduğu için bu sitelerden alacağınız linkler çok daha değerli hale gelecektir.

PDF Backlink Nasıl Alınır?

PDF backlink almak son derece kolaydır. Öncelikle link alacağımız siteye ait tanıtım yazısı hazırlıyoruz. Tanıtım yazısını hazırlarken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Yazı en az 300 kelime uzunluğunda olmalıdır, yazı mümkün olduğunca doğal gözükmelidir, reklam olduğu anlaşılmamalıdır. Google algoritması son derece akıllı olduğu için reklam olduğunu anladığında o siteden alınan linkin değeri azalacaktır, bu nedenle tanıtım yazısı hazırlarken son derece dikkatli davranılması gerekmektedir. Tanıtım yazısının nasıl yazılması gerektiği hakkında daha sonra detaylı bir yazı yazacağız.

Tanıtım yazısını hazırlayıp, yazı içinden siteye link verdikten sonra o yazıyı PDF’e çevireceğiz. PDF’e çevirme işlemi için Microsoft Word programını kullanabilirsiniz. PDF dökümanımızı oluşturduktan sonra aşağıdaki listedeki sitelere üye olduktan sonra, gerekli açıklama ve başlıkları doldurarak her site için paylaşım yapabilirsiniz.

ücretsiz pdf backlink

2011 yılından beri internette çeşitli blog siteleri yönetip yazarlığını yapıyor. Aynı zamanda SEO alanında yıllardır birçok site ve projede çalıştı. Deneyimlerini her zaman paylaşmayı sever, sıkı bir satranç oyuncusudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir